Arkivi për mars, 2011

Mami Wis të flas për Stem Cell Transplantit MN në Kapitol

Nënë e një djali Wisconsin cili mori një transplantim qelizë rrjedhin këtu në Minesota do të ndajnë historinë e tyre të enjten në Kapitol Shtetit. 5 LAJME dëshmitar okular ka ndjekur progresin Charlie Knuth që nga dhjetori kur ai ka marrë transplanti në ...

Imperfections dëmtojnë shpresat për riprogramuar qelizat burimore

CHICAGO (Reuters) - Kur shkencëtarët njoftuan 5 vjet më parë ata mund të reprogram qeliza normale të lëkurës në sillen si qelizat embrionale, konservatorët fetarë dhe të tjerët të cilët i kundërshtonin përdorimin e qelizave staminale brohorisnin paraprakisht.

Minn Nënë shqetësimet mbi Bill Stem Cell Research

Ligjvënësit në të enjten Kapitol shtetit po debatojnë një projekt-ligj mbi qelizë hulumtim rrjedhin. Ndërsa ligjvënësit konsiderojnë ligjin, disa familje Minesota janë duke diskutuar rëndësinë e këtij lloji të hulumtimit mjekësor dhe të shqetësuar mbi atë duke shkuar larg. Trisha Knuth, ...

Gjetjet distrofia muskulare karburantit Frëngjisht qelizave burimore debat

Aty ka asnjë mjekim për grupin e muskujve-gërryes sëmundjeve trashëguara njohur si distrofi muskulare. Kjo është veçanërisht alarmante, sepse një nga format e saj commonest - 1 tipi distrofi myotonic - bëhet më serioze si ajo kalon poshtë brezat ...

Qelizat embrionale të njeriut të sigurojë pasqyrë të re në distrofia muskulare

Lloji Myotonic distrofia 1 (DM1) është më e zakonshme distrofia muskulare trashëguar në të rriturit. Hulumtimi i ri i botuar nga Press Cell internet më 31 mars në revistën Cell Stem Cell, përdor qelizat embrionale të njeriut për të bërë një kontribut të rëndësishëm klinikisht-të kuptuarit e kësaj sëmundjeje, dhe nxjerr në pah potencialin e pabesueshme që qelizat embrionale burimore të mbajë për unraveling komplekse mekanizmat molekulare të përfshirë në një shumëllojshmëri të kushteve njerëzore.

Stem Cell terapi Corp kompleton $ 2 milion Ofrimi Equity

Calgary, Alberta-(Marketwire - 31 mars 2011) - Stem Cell terapi Corp (TSX sipërmarrje: SSS) ("SCT" ose "Stem Cell terapi") njofton se ka përfunduar ofertën e saj njoftoi më parë të njësive. Një agregat prej 18.181.819 Njësive janë lëshuar në ...

Stem Cell terapi mbyll 2 $ Equity Ofrimi mln - Fakte te Shpejta

(RTTNews) - Stem Cell terapi Corp (SSS.V: News) E enjte tha se ajo përfundoi ofertë saj njoftoi më parë të njësive. Një agregat prej 18.180.000 njësi janë lëshuar me një çmim prej 0,11 $ për njësi, që përfaqësojnë të ardhurat bruto prej $ 2 milion. Çdo ...

Legjislatura e shtetit kalon faturat përfshirë kufizimet në qelizë hulumtim rrjedhin

Minnesota Senati miratoi një ligj të martën pasdite që përfshin një ndalim mbi fondet shtetërore ose federale duke u përdorur për lloje të caktuara të qelizave kërkimit rrjedhin. Orë më vonë, shteti Shtëpia e Përfaqësuesve miratoi Sandviç në ndarjet autobus të senatit ...

Stem Cell Botërore Raporti do të publikohet në Mjekësisë rigjeneruese

Politika Gjenetikë Instituti (GPI) dhe Mjekësia Future kanë njoftuar se 2011/12 Botërore të saj Cell Stem Raporti do të publikohet si një shtojcë të veçantë në çmim-fituese, peer-rishikohet Mjekësisë rigjeneruese revistën ...

Stem Cell Gjykimet Voice Box Transplantit mund të fillojnë në 2013, Britania e Madhe

Duke folur në Mbretërinë e Bashkuar të Rrjetit Kombëtar Cell Stem takimin vjetor të shkencës në Jork, Profesor Martin Birchall do të shpallë se gjyqet e parë klinike për transplantimin e qelizave staminale zë do të fillojë në vitin 2013, në sajë të një milion paund të ofruara nga Mjekësore ...